Søg:  
 
 Forside
 Kontakt
 Indledning
 Sidste Opdateringer
 Nordborg Amt
 Sønderborg Amt
 Samlinger til Øen Als historie og beskrivelse
 Chr Knudsens Familiehistorie
 Slægtstavler
 FOLKETÆLLINGER NORDBORG AMT
 FOLKETÆLLINGER SØNDERBORG AMT
   Asserballe 1803
   Asserballe 1845 og 1855
   Asserballe 1921 og 1925
   Asserballeskov 1845 og 1855
   Asserballeskov 1921 og 1925
   Vertemine 1921 og 1925
   Augustenborg 1803 og 1845
   Augustenborg 1855 og 1860
   Augustenborg 1921
   Augustenborg 1925
   Bro og Krumom 1803, 1845 og 1855
   Bro og Skakkenborg 1921 og 1925
   Gammelgaard og Vertemine 1803, 1845 og 1855
   Gammelgaard 1921 og 1925
   Gundestrup 1860
   Gods Gundestrup 1921 og 1925
   Ketting og Kettingskov 1803
   Ketting 1845, 1855 og 1860
   Ketting 1921
   Ketting 1925
   Kettingskov 1845 og 1855
   Kettingskov 1921 og 1925
   Krumom og Blæsborg 1921 og 1925
   Osbæk 1845, 1855 og 1860
   Osbæk 1921 og 1925
   Sebbelev 1803, 1845, 1855 og 1860
   Sebbelev 1921 og 1925
   Almsted 1803
   Almsted 1845 og 1855
   Almsted og Almsteskov 1860
   Almstedskov 1845 og 1855
   Almsted og Almstedskov 1921 og 1925
   Hundslev 1803
   Hundslev 1845, 1855 og 1860
   Hundslev 1921
   Hundslev 1925
   Notmark og Notmarkskov 1803
   Notmark 1845, 1855 og 1860
   Notmark 1921 og 1925
   Notmarkskov/Fynshav 1845, 1855 og 1860
   Notmarkskov/Fynshav 1921 og 1925
   Rumohrsgaard 1803, 1845, 1855 og 1860
   Rumohrsgaard 1921 og 1925
   Mintebjeg 1921 og 1925
   Lambjergskov 1921 og 1925
   Miang 1921 og 1925
   Lambjerg 1921
   Majbøl 1921 og 1925
   Hørup 1921 og 1925
   Høruphav 1921 og 1925
   Kegnæs 1860
   Kegnæs 1921
   Kegnæs 1925
   Lysabild I 1921
   Lysabild II 1921
   Lysabild II 1925
   Lysabild I 1925
   Tandslet 1921
   Tandslet 1925
   Ulkebøl sogn 1921 I
   Ulkebøl sogn 1921 II
   Ulkebøl sogn 1925 I
   Ulkebøl sogn 1925 II
   Ulkebøl sogn 1925 III
   Sønderborg bysogn 1921 I
   Sønderborg bysogn 1921 II
   Sønderborg bysogn 1921 III
   Sønderborg bysogn 1921 IV
   Sønderborg bysogn 1921 V
   Sønderborg bysogn 1921 VI
   Sønderborg bysogn 1921 VII
   Sønderborg bysogn 1921 VIII
   Sønderborg bysogn 1921 IX
   Sønderborg bysogn 1925 I
   Sønderborg bysogn 1925 II
   Sønderborg bysogn 1925 III
   Sønderborg bysogn 1925 IV
   Sønderborg bysogn 1925 V
   Sønderborg bysogn 1925 VI
   Sønderborg bysogn 1925 VII
   Sønderborg bysogn 1925 VIII
   Sønderborg bysogn 1925 IX
   Sønderborg bysogn 1925 X
   Sønderborg bysogn 1925 XI
 Uddrag af Standesamt
 Uddrag af Egen sogns kirkebog.
 Forlovelser i Egen 1851-1874
 Forlovelser i Egen 1911-1922
 Egen sogn Folkeregister
 Vielser af Holmboere 1821-1831
 Vielser af Holmboere 1832-1841
 Vielser af Holmboere 1841-1859
 Vielser af Holmboere 1860-1869.
 Vielser af Holmboere 1870-1879.
 Vielser af Holmboere 1880-1889
 Vielser af Holmboere 1890-1898.
 Augustenborg Kirkebogsregister A-H
 Augustenborg kirkebogsregister I-R
 Augustenborg Kirkebogsregister S-Å
 Augustenborg Begravelsesregister 1920 til 1935
 Fødte Sønderborg 1923-1929
 Fødte Sønderborg 1929-1939
 Konfirmerede drenge Sønderborg 1924-1929
 Konfirmerede drenge Sønderborg 1930-1937
 konfirmerede drenge Sønderborg 1938-1943
 Konfirmerede drenge Sønderborg 1944-1946
 Konfirmerede piger Sønderborg 1924-1929
 Konfirmerede piger Sønderborg 1930-1939
 Konfirmerede piger Sønderborg 1939-1946
 Udvandrede fra Als
 Personregister 1800-1968
 Egen, viede 1905-1920
 Egen konfirmerede 1905-1924
 Egen konfirmerede 1925-1949
 Egen konfirmerede 1950-60
 Egen kirkebog, døde 1902-1919.
 Egen kirkebog døde 1920-1939
 Egen sogns kirkebogsregister
 Egen kirkebog døde 1940-1953
 Nordborg kirkeregister
 Notmark kirkebog 1820 - 1853
 Svenstrup Sogn Kirkeregister
 
Sebbelev 1921 og 1925
FT 1921 og 1925 Sebbelev, renskrevet, oversat og påført alder og pigenavn hos gifte kvinder af Ditlev Duus, Guderup  
FT 1921 ægte- fødsels- bopæl  
hus nr navn stand dag år alder fødested stilling 01.10.1918 erhverv 
nr 11 1 Jørgen Lind G 07.10 1870 51 Stolbro husfader Sebbelev landmand 
2 Anne Marie Bromand G 28.07 1870 51 Ketting husmoder Sebbelev hans kone 
3 Frederike Frost U 29.05 1885 36 Asserballe tjenestepige Asserballe  
4 Jensine Hammeleff U 09.01 1905 16 Dybbøl tjenestepige Sebbelev  
5 Matthias Diderich Bøwadt U 18.10 1904 17 Augustenborg tjenestekarl Augustenborg  
 
hus 1 Jepsen, Jens Jørgensen G 20.08 1873 48 Ketting husfader Sebbelev landmand 
nr 1 2 Jørgensen, Cathrine G 02.05 1875 44 Sjellerup husmoder Sebbelev hans kone 
3 Jepsen, Cathrine U 09.01 1902 19 Ketting datter Sebbelev tjenestepige 
4 Petersen, Marie U 19.08 1902 19 Ketting tjenestepige Asserballe  
5 Mathiesen, Jørgen U 17.03 1906 15 Ketting tjenestekarl Sebbelev  
6 Christensen, Christian U 29.09 1898 23 Broager tjenestekarl Ulkebøl  
 
hus 1 Heinrich Adolpf August Toft EM 21.07 1875 46 Augustenborg husfader Sebbelev arbejder 
nr 2 2 Christine Lucie Krauel U 19.06 1888 33 Tyskland husholder Sønderborg husbestyrerinde 
 
hus 1 Matz Christian Bruhn G 12.03 1896 25 Ketting husfader Sebbelev landmand 
nr 3 2 Anne Cathrine Skov G 04.09 1895 26 Sjellerup husmoder Egen hans kone 
3 Christian Bruhn U 04.07 1920 5 Ketting barn Sebbelev barn 
4 Julian Ebeling U 08.08 1902 19 Ketting tjenestekarl Sebbelev  
5 Hans Jessen U 01.05 1900 21 Lysabild tjenestekarl Lysabild  
6 Sophia Petersen U 15.03 1906 15 Møgeltønder tjenestepige Toftlund  
 
hus 1 Anne Cathrine Jacobsen EK 27.08 1866 55 Skovby/Lysabild husmoder Sebbelev aftægtskone 
nr 7 2 Otto Lorenzen U 05.04 1910 11 Tyskland barn Sebbelev  
 
hus 1 Andreas Iversen U 04.01 1900 21 Ketting arbejder Sebbelev arbejdsmand 
nr 47 2 Peder Johnsen Iversen EM 09.03 1864 57 Møgeltønder arbejder Sebbelev  
 
hus 1 Christian Jacobsen Schmidt G 27.05 1865 56 Ketting husfader Sebbelev landmand 
nr 4 2 Kirstine Rasmine Rasmussen G 23.02 1862 59 Svanninge/Svendb. husmoder Sebbelev hans kone  
3 Hans Christian Schmidt U 21.12 1893 28 Ketting søn Sebbelev tjenestkarl 
4 Christine Clausen U 09.07 1905 16 Ketting datter Sebbelev tjenestpige 
 
hus 1 Christian Carlsen G 11.03 1876 45 Ketting husfader Sebbelev landmand 
nr 5 2 Mette Marie Carlsen G 01.03 1876 45 Svenstrup husmoder Sebbelev hans kone 
 
hus 1 Christian Carlsen G 27.08 1840 81 Ketting husfader Sebbelev aftægtsmand 
nr 5 2 Marie Mathilde Hansen G 03.06 1856 65 Ærø husmoder Sebbelev aftægtskone 
 
hus 1 Rasmus Jensen G 29.01 1886 35 Sjellerup husfader Sebbelev arbejder 
nr 9 2 Mette Marie Sandvei G 31.05 1883 38 Holbøl husmoder Sebbelev hans kone, syerske 
3 Marie Christine Jensen U 01.04 1907 14 Holbøl datter Sebbelev  
4 Rasmus Heinrich Jensen U 15.12 1911 10 Augustenborg søn Sebbelev  
 
hus 1 Jørgen Brock G 16.08 1892 29 Lille Mommark husfader Sebbelev landmand 
nr 6 2 Cathrine Brock G 08.08 1897 24 Asserballeskov husmoder Sebbelev hans kone 
3 Anna Brock U 07.10 1919 2 Asserballeskov datter Sebbelev  
4 Ida Hansen U 01.10 1899 22 Kegnæs tjenestepige Sebbelev  
5 Niels Petersen Nielsen U 15.01 1877 44 Vollerup tjenestekarl Sebbelev  
 
hus 1 Jørgen Christian Thomsen G 31.10 1898 23 Sundsmark husfader Sebbelev landmand 
nr 17 2 Kathrine Grau G 10.08 1897 24 Sebbelev husmoder Sebbelev hans kone 
3 Peter Christian Jørgensen EM 28.11 1870 51 Sebbelev slægtning Sebbelev pensionær 
4 Cathrine Marie Schmidt U 05.11 1891 30 Nørrekobbel tjenestepige Kegnæs tjenestepige 
5 Cathrine Schmidt U 18.05 1916 5 Nørrekobbel tjenestepige Kegnæs tjenestepige 
6 Christian Thomsen U 31.03 1903 18 Nordborg tjenestekarl Sønderborg tjenestekarl 
 
hus 1 Andreas Thomsen G 03.03 1863 58 Ulkebøl husfader Sebbelev aftægtsmand 
nr 17 2 Anne Marie Jørgensen G 21.03 1864 57 Sebbelev husmoder Sebbelev aftægtskone 
 
hus 1 Andreas Jørgensen Grau G 20.01 1891 30 Sebbelev husfader Sebbelev landmand 
nr 18 2 Cathrine Jørgensen G 27.05 1891 30 Dyndved husmoder Egen hustru 
3 Meta Marie Grau U 05.02 1920 1 Sebbelev datter Sebbelev  
4 Christian Andresen Grau U 23.10 1863 58 Sebbelev slægtning Sebbelev  
5 Otto Thomsen U 17.05 1904 17 Egen tjenestekarl Egen  
6 Christine Christensen U 17.08 1903 18 Dybbøl tjenestepige Sønderborg  
7 Marie Hammeleff U 27.08 1908 13 Dybbøl barn Dybbøl skolepige 
 
hus 1 Jørgen Andresen Grau G 17.09 1861 60 Sebbelev husfader Sebbelev aftægtsmand 
nr 18 2 Mette Marie Blom G 06.05 1858 63 Sebbelev husmoder Sebbelev aftægtskone 
 
hus 1 Ernst Clausen G 28.01 1877 44 Notmarkskov husfader Sebbelev arbejder 
nr 3 2 Cathrine Hansen G 12.11 1879 42 Sebbelev husmoder Sebbelev hans kone 
3 Peter Clausen U 06.10 1902 19 Blæsborg slægtning Sebbelev arbejder 
4 Cathrine Clausen U 02.02 1907 14 Sebbelev datter Sebbelev  
5 Ferdinand Clausen U 10.07 1910 11 Sebbelev søn Sebbelev  
6 Sophie Clausen U 24.04 1911 10 Sebbelev datter Sebbelev  
7 Ernst Clausen U 29.05 1912 9 Sebbelev søn Sebbelev  
8 Anna Cathrine Clausen U 24.02 1915 6 Krumom datter Sebbelev  
9 Helene Clausen U 07.11 1917 4 Krumom datter Sebbelev  
10 Hans Clausen U 09.03 1920 1 Sebbelev søn Sebbelev  
 
hus 1 Peter Jacobsen G 19.12 1883 38 Sottrupskov husfader Sebbelev landmand 
nr 16 2 Cathrine Marie Kraemer G 26.06 1892 29 Tandslet husmoder Tandslet hans kone 
3 Christine Jacobsen U 16.10 1908 13 Sebbelev datter Sebbelev  
4 Marie Christine Jacobsen U 28.11 1911 10 Sebbelev datter Sebbelev  
5 Anne Marie Clausen U 01.03 1915 6 Klinting datter Tandslet  
6 Jens Clausen U 19.12 1916 5 Klinting søn Tandslet  
7 Ellen Jacobsen U 11.04 1919 2 Sebbelev datter Tandslet  
8 Cathrine Petra Jacobsen U 07.09 1920 1 Sebbelev datter Tandslet  
9 Jacob Andreas Jacobsen U 31.08 1878 43 Sottrupskov tjenestekarl Rinbæk/Vejrup  
 
hus 1 Christian Thomsen G 16.01 1870 51 Egetofte/Hørup husfader Sebbelev huslagter og tækker 
nr 45 2 Anne Dorothea Sophie Clausen G 22.03 1869 52 Neder Tandslet husmoder Sebbelev hans kone 
 
hus 1 Hans Peter Christensen Bonde G 30.01 1856 65 Østerlund/Nordborg husfader Sebbelev gæstgiver og landmand 
nr 42 2 Julie Severine Laurine Meyer G 02.12 1866 55 Frederiksberg husmoder Sebbelev hans kone 
3 Karl Christensen V. Bonde U 09.01 1899 22 Svenstrup slægtning Sebbelev tjenestekarl 
4 Emil Ludvig Christensen Bonde U 23.08 1903 18 Svenstrup slægtning Sebbelev tjenestekarl 
5 Sophie Hamann U 16.06 1903 18 Tyskland skolepige Tyskland  
 
hus 1 Jacob Johansen G 12.10 1874 47 Køhling/Grøngrøft husfader Sebbelev arbejder 
nr 34 2 Christine Marie Fogt G 04.09 1876 45 Hundslev husmoder Sebbelev hans kone 
 
hus 1 Hans Christian Clausen G 10.09 1875 46 Ketting husfader Sebbelev landmand 
nr 14 2 Cathrine Petersen G 10.08 1871 50 Ketting husmoder Sebbelev hans kone 
3 Cathrine Clausen U 14.04 1897 24 Ketting datter Sebbelev  
 
hus 1 Rasmus Hendrik Jensen G 29.05 1857 64 Broager husfader Sebbelev smed 
nr 19 2 Marie C. Jensen G 23.05 1857 64 Smøl husmoder Sebbelev hans kone 
 
hus 1 Hans Jensen G 22.12 1888 33 Broager husfader Sebbelev smed og kaadner 
nr 20 2 Botille Jensen G 17.07 1877 44 Varnæs husmoder Sebbelev hans kone 
3 Marie C. Jensen U 30.07 1914 7 Sebbelev datter Sebbelev  
4 Peter Hansen U 06.02 1909 12 Stevning plejebarn Sønderborg  
 
hus 1 Thomas August Ebeling G 13.06 1868 53 Graasten husfader Sebbelev arbejder 
nr 21 2 Cathrine Marie Matthiesen G 23.02 1868 53 Ketting husmoder Sebbelev hans kone 
3 Bertha Ebeling U 23.05 1910 11 Ketting datter Sebbelev  
4 Christian Ebeling U 16.03 1914 7 Sebbelev søn Sebbelev  
 
hus 1 Cathrine Kristine Smidemand EK 13.09 1873 48 Almstedskov husmoder Sebbelev gaardejer 
nr 22 2 Johannes Fogt U 30.11 1901 20 Sebbelev søn Sebbelev hans kone 
3 Cathrine Marie Fogt U 16.06 1905 16 Sebbelev datter Sebbelev  
4 Christine Iversen U 04.09 1904 17 Sebbelev tjenestepige Sebbelev  
5 August Ebeling U 28.08 1905 16 Ketting tjenestekarl Sebbelev  
6 Marie Kirstine Voigt U 02.06 1952 69 Hundslev slægtning Elstrup lever af formue 
 
hus 1 Hans Peter Hansen G 24.09 1865 56 Sønderborg husfader Sebbelev murer og kaadner 
nr 23 2 Cathrine Margrete Franck G 05.05 1869 52 Sebbelev husmoder Sebbelev hans kone 
 
hus 1 Lauritz Pedersen Hvid EM 31.10 1841 80 Guderup husfader Sebbelev kaadner 
nr 29 2 Kirstine Marie Fogt U 21.09 1864 57 Bjørnkobbelsmølle husholderske Sebbelev  
 
hus 1 Jørgen Jørgensen Bromand G 08.03 1867 54 Sebbelev husfader Sebbelev gaardejer 
24 2 Ellen Jespersen G 24.08 1867 54 Elstrup husmoder Sebbelev hans kone 
3 Jørgen Jørgensen Bromand U 07.01 1904 17 Sebbelev søn Sebbelev  
4 Anna Bromand U 15.06 1900 21 Sebbelev datter Sebbelev  
5 Margrethe Bromand U 20.07 1909 12 Sebbelev datter Sebbelev tjenestepige 
6 Hans Erzinger U 30.08 1899 22 Jardelund Mark tjenestekarl Jardelund Mark tjenestekarl 
7 Jørgen Jørgensen Bromand EM 21.08 1840 81 Vesterkobbel/Kegn. aftægtsmand Sebbelev far til Jørgen J. Bromand 
 
hus 1 Johannes Deichgræber G 19.07 1878 43 Lutztorn/Pinneberg husfader Sebbelev  
nr 25 2 Anne Kirstine Jespersen G 20.03 1877 44 Sjellerup husmoder Sebbelev  
3 Wilhelm Deichgræber U 05.04 1906 15 Nygaard søn Sebbelev  
4 Claus Johannes Heinrich U 20.10 1909 12 Sebbelev søn Sebbelev  
Deichgræber  
5 Heinrich Emil Deichgræber U 18.12 1914 7 Sebbelev søn Sebbelev  
6 Karl Deichgræber U 06.10 1917 4 Sebbelev søn Sebbelev  
7 Marie Christensen U 20.06 1900 21 Sandbjerg tjenestepige Stevning  
8 Cathrine Matthiesen U 17.01 1906 15 Sebbelev tjenestepige Sebbelev  
9 Peter Petersen U 18.02 1896 25 Hørup tjenestekarl Hørup  
 
hus 1 Andreas Hansen G 15.09 1863 58 Sebbelev husfader Sebbelev arbejdsmand 
nr 26 2 Hansine Madsen G 04.11 1862 59 Faaborg husmoder Sebbelev hans kone 
3 Hansine Hansen U 22.12 1902 19 Sebbelev datter Sebbelev  
4 Andreas Hansen U 21.08 1905 16 Sebbelev søn Sebbelev  
5 Anna Kathrine Jørgensen EK 20.05 1838 83 Sebbelev husfaderens moder Sebbelev  
6 Hans Hansen U 30.03 1893 28 Sebbelev søn Sebbelev lærling 
 
hus 1 Hans Jørgensen Jensen G 29.03 1881 40 Torsthoved/Hjortholm husfader Sebbelev snedkermester 
nr 28 2 Anna Jensen G 26.09 1881 40 Høruphav husmoder Sebbelev hans kone 
3 Margrethe Jensen U 31.03 1907 14 Hjortholm datter Sebbelev  
 
hus 1 Iver Hansen G 13.02 1875 46 Pøl husfader Sebbelev kaadner 
nr 27 2 Anne Marie Hansen G 28.02 1872 49 Tarup husmoder Sebbelev husmoder 
3 Margrethe Hansen U 14.05 1905 16 Sebbelev datter Sebbelev  
4 Marie Hansen U 17.08 1907 14 Sebbelev datter Sebbelev  
5 Ellen Hansen U 02.06 1910 11 Sebbelev datter Sebbelev  
 
hus 1 Christian Matthiesen G 10.03 1874 47 Sebbelev husfader Sebbelev arbejder 
nr 31 2 Cathrine Matthiesen G 05.01 1880 41 Asserballe husmoder Sebbelev hans kone 
3 Hans Matthiesen U 24.08 1907 14 Sebbelev søn Sebbelev  
4 Fridrikke Matthiesen U 18.02 1909 12 Sebbelev datter Sebbelev  
5 Christian Matthiesen U 22.05 1911 10 Sebbelev søn Sebbelev  
6 Jørgen Matthiesen U 06.05 1916 5 Sebbelev søn Sebbelev  
7 August Matthiesen U 11.03 1918 3 Sebbelev søn Sebbelev  
8 Marie Matthiesen U 22.12 1919 2 Sebbelev datter Sebbelev  
 
hus 1 Hans Hansen Kaad G 01.06 1871 50 Lambjerg husfader Sebbelev lærer 
nr 44 2 Anna Cathrine Otzen G 07.04 1870 51 Brandsbøl husmoder Sebbelev hans kone 
3 Edmund Backler U 12.01 1910 11 Kappel/Schlesvig plejebarn Sebbelev  
 
hus 1 Jørgen Jørgensen G 27.01 1898 23 Sebbelev husfader Sebbelev gaardejer 
nr 32 2 Anna Jørgensen G 16.12 1900 21 Vollerup husmoder Vollerup hans kone 
3 Caroline Jørgensen U 15.09 1920 1 Sebbelev datter Sebbelev  
4 Anna Ludvigsen U 27.10 1899 22 Gammelgaard tjenestepige Sebbelev  
5 Cathrine Thomsen U 11.08 1894 27 Blegebæk tjenestepige Sebbelev  
6 Herman Priefo U 16.11 1902 19 Kiel tjenestekalr Sebbelev  
7 Chr. Jørgensen G 15.08 1862 59 Sebbelev husfader Sebbelev aftægtsmand 
8 Caroline Dorothea Bock G 09.12 1859 62 Graasten husmoder Sebbelev aftægtskone 
 
hus 1 Jørgen Madsen G 05.11 1876 45 Skovbyballe husfader Sebbelev gaardejer 
nr 30 2 Maria Christine Blom G 01.08 1880 41 Sebbelev husmoder Sebbelev hans kone 
3 Mads Madsen U 18.07 1907 14 Sebbelev søn Sebbelev  
4 Jørgen Madsen U 20.09 1908 13 Sebbelev søn Sebbelev  
5 Andreas Rasmussen U 27.09 1907 14 Bro tjenestekarl Bro  
6 Hansine Christine Madsen U 17.10 1895 26 Skodborgskov tjenestepige Sebbelev  
7 Christen Bolderup U 12.02 1869 52 Hinkeballe/Viborg tjenestekarl Volderslev/Odense  
8 Kathrine Marie Nielsen EK 23.07 1844 77 Mjang familie Lambjerg indloseret 
9 Peter Jørgensen Blom G 04.10 1850 71 Sebbelev husfader Sebbelev aftægtsmand 
10 Anna Marie Grau G 20.05 1857 64 Sebbelev husmoder Sebbelev aftægtskone 
 
hus 1 Peter Jørgensen Nissen G 14.02 1879 42 Lysabild husfader Lysabild gaardforpagter 
nr 31 2 Cathrine Marie Horne G 24.06 1878 43 Bredsten/Kegnæs husmoder Lysabild hans kone  
3 Andreas Willesen U 08.12 1899 22 Høruphav tjenestekarl Høruphav  
4 Eline Horne U 27.11 1892 29 Bredsten/Kegnæs tjenestepige Skovby  
 
hus 1 Friederich Podschaske G 22.12 1889 32 Lvovek/Rusland husfader Egen daglejer 
nr 34 2 Marie Margrethe Moldt G 28.02 1897 24 Notmarkskov husmoder Egen hans kone 
3 Frieda Dorothea Podschaske U 30.05 1920 1 Sebbelev datter Egen  
4 Dorthea Podschaske EK 20.01 1869 52 Lvovek/Rusland husmoder Egen husmoder 
5 Christian Podschaske U 11.12 1895 26 Lvovek/Rusland daglejer Stevning daglejer 
6 Wilhelm Podschaske U 01.05 1902 19 Lvovek/Rusland daglejer Guderup daglejer 
7 Lydia Podschaske U 09.06 1905 16 Lvovek/Rusland barn Egen  
8 Ferdinand Podscaske U 14.01 1909 12 Lvovek/Rusland barn Egen  
9 Ingrid Podschaske U 12.10 1920 1 Sebbelev barn Egen  
 
Sebbelevmark  
hus 1 Jørgen Peter Christiansen G 21.06 1896 55 Sebbelevmark husfader Sebbelevmark gaardejer 
nr 13 2 Christine Christiansen G 02.02 1896 55 Kegnæs husmoder Sebbelevmark hans kone 
3 Andreas Hansen Christiansen U 18.01 1920 1 Sebbelevmark søn Sebbelevmark  
4 Kathrine Nielsen U 29.12 1904 17 Ketting tjenestepige Ketting  
5 Anne Josephsen U 18.12 1905 16 Tandslet tjenestepige Ketting  
6 Andreas Hansen Christiansen EM 16.08 1843 78 Lysabildskov husfader Sebbelevmark aftægtsmand 
7 Christine Kaad U 31.10 1872 49 Lambjerg husholderske Sebbelevmark  
 
hus 1 Christian Peter Grøn G 15.06 1866 55 Østerholm husfader Sebbelevmark gaardforpagter 
nr 10 2 Cathrine Sophie Clausen G 05.06 1873 48 Blæsborg husmoder Sebbelevmark hans kone 
3 Christian Grøn U 15.12 1903 18 Blæsborg tjenestekarl Sebbelevmark  
4 Johan Grøn U 13.12 1905 16 Blæsborg tjenestekarl Sebbelevmark  
5 Jørgen Grøn U 14.07 1908 13 Blæsborg søn Sebbelevmark  
6 Marie Grøn U 20.12 1896 25 Blæsborg tjenestepige Sebbelevmark  
7 Margrethe Christine Grøn U 13.11 1910 11 Blæsborg datter Sebbelevmark  
8 Anne Dorothea Grøn U 07.07 1913 8 Blæsborg datter Sebbelevmark  
9 Elisabeth Grøn U 13.06 1916 5 Sebbelevmark datter Sebbelevmark  
 
hus 1 Christian Skovmand G 14.09 1883 28 Sebbelevmark husfader Sebbelevmark gaardejer 
nr 15 2 Minna Christine Matzen G 24.11 1889 32 Havretoft husmoder Sebbelevmark hans kone 
3 Christian Skovmand U 15.07 1910 11 Sebbelevmark søn Sebbelevmark  
4 Heinrich Skovmand U 11.03 1912 9 Sebbelevmark søn Sebbelevmark  
5 Marie Skovmand U 28.06 1914 7 Sebbelevmark datter Sebbelevmark  
6 Jens P. Salting U 12.05 1902 19 Sebbelevmark tjenestekarl Sebbelevmark  
7 Marie Jensen U 30.03 1903 18 Ketting tjenestepige Sebbelevmark  
 
FT 1925 5 nov. 1924  
hus 1 Christen Mortensen G 25.09 1886 39 Sottrup husfader Sebbelev landmand 
nr 7 2 Anna Cathrine Hansen G 16.07 1889 36 Iller/Broager husmoder Sebbelev hans kone 
3 Catharina Mortensen U 26.11 1911 14 Ullerup datter Sebbelev  
 
hus 1 Andreas Jessen G 16.01 1903 22 Kværs husfader Kværs snedker 
nr 8 2 Marie Catharine Christiansen G 25.05 1901 24 Graasten husmoder Hokkerup hans kone 
 
hus 1 Hans Peter Christensen Bonde G 30.01 1856 69 Østerlund/Nordborg husfader Sebbelev gæstgiver og landmand 
nr 9 2 Julie Severine Laurine Meyer G 02.12 1866 59 Frederiksberg husmoder Sebbelev hans kone 
3 Karl Christensen V. Bonde U 09.01 1899 26 Svenstrup søn Sebbelev  
4 Andreas Christensen Bonde U 08.06 1901 24 Svenstrup søn Sebbelev  
5 Emil Ludvig Christensen Bonde U 23.09 1903 22 Svenstrup søn Sebbelev chauffør 
 
hus 1 Christian Antoni Andresen G 04.04 1896 29 Krumom husfader Sebbelev arbejder 
nr 10 2 Eleonore Mathiesen G 15.04 1897 28 Sjellerup husmoder Sebbelev hans kone  
3 Mathias Andresen U 04.11 1915 10 Svenstrup søn Sebbelev  
4 Hans Peter Christian Andresen U 12.12 1922 3 Krumom søn Sebbelev  
 
hus 1 Mads Nielsen U 20.02 1891 34 Svenstrup husfader Sebbelev landmand 
nr 11 2 Claus Lauridsen Nielsen G 19.08 1859 66 Aasted/Kvong/Ribe slægtning Sebbelev murarbejdsmand 
3 Maie Elisabeth Hvid G 19.10 1863 62 Guderup slægtning Sebbelev hans kone 
4 Marie Elisabeth Nielsen U 18.12 1897 28 Guderup datter Sebbelev deres datter 
 
hus 1 Jens Jørgensen Jepsen G 02.08 1873 52 Sebbelev husfader Sebbelev landmand 
nr 12 2 Katrine Jørgensen G 02.05 1875 50 Guderup husmoder Sebbelev hustru 
3 Jørgen Jensen Jørgensen Jepsen U 09.08 1904 21 Sebbelev søn Rørby/Kalundb forkarl 
4 Hans Hansen U 02.07 1910 15 Lysabild tjenestekarl Sebbelev  
5 Viggo Johannes Dixen U 02.04 1911 14 Nordborg tjenestekarl Sebbelev  
6 Ane Johanne Jensen EK 16.11 1870 55 Ballegaard/Hadsten forhv husmoder Vollerup aftægtskone 
7 Irma Hejde U 01.04 1908 17 Ullerup malkepige Sebbelev malkepige 
 
hus 1 Jens Peter Hansen G 22.05 1894 31 Avnbøl husfader Sebbelev landmand 
nr 13 2 Dorothea Sophia Lind G 14.04 1897 28 Sebbelev husmoder Sebbelev hans kone 
3 Jørgen Hansen U 31.12 1916 9 Sebbelev søn Sebbelev  
4 Jens Hansen U 06.08 1920 5 Ullerup søn Sebbelev  
5 Karl Gregersen U 16.11 1906 19 Broager tjenestekarl Sebbelev  
 
hus 1 Peter Otto Grau U 07.04 1891 34 Sebbelev lærer Haderslev  
nr 13 2 Andreas Hansen U 22.08 1905 20 Osbæk landmand Sebbelev  
3 Friderikke Dorothea Matthiesen U 12.02 1909 16 Sebbelev tjenestepige Sebbelev  
Gammelgaard først fattiggard U  
1 Margrethe Elise Saik U 31.10 1901 24 Sommersted/Haders. datter Sebbelev husassistent 
2 Elisabth Rau U 08.01 1867 58 Rusland husmoder Gundestrup arbejder 
 
hu 1 Jørgen Lind G 07.11 1870 55 Stolbro husfader Sebbelev aftægtsmand 
nr 14 2 Anne Marie Bromand G 22.07 1870 55 Ketting husmoder Sebbelev hans kone 
 
hus 1 Jensine Helene Johansen EK 01.12 1882 39 Løgumkloster husmoder Sebbelev krigspension 
nr 15 2 Hans Johansen U 25.06 1912 13 Augustenborg søn Sebbelev  
3 Etna Johansen U 06.06 1915 10 Augustenborg datter Sebbelev  
4 Paul Johansen U 17.03 1919 6 Augustenborg søn Sebbelev  
5 Axel Johansen U 24.08 1920 5 Augustenborg søn Sebbelev  
6 Svend Aage Johansen U 16.12 1923 2 Augustenborg søn Sebbelev  
7 Frederik Johansen Æbelø U 02.10 1889 36 Felsted logerende Sebbelev arbejder 
 
hus 1 Heinrich Adolpf August Toft G 21.07 1875 50 Augustenborg husfader Sebbelev arbejder 
nr 16 2 Christine Lucie Krauel G 19.06 1888 37 Tyskland husmoder Sønderborg hans kone 
3 Annelise Cathrine Toft U 09.07 1923 2 Sebbelev datter Sebbelev  
 
hus 1 Johannes Heinrich Deichgræber G 19.07 1878 43 Lutztorn/Pinneberg husfader Sebbelev landmand 
nr 25 2 Anne Kirstine Jespersen G 20.03 1877 44 Sjellerup husmoder Sebbelev hans kone 
3 Claus Johannes Heinrich U 20.10 1909 12 Sebbelev søn Sebbelev tjenestekarl 
Deichgræber  
4 Heinrich Emil Deichgræber U 18.12 1914 11 Sebbelev søn Sebbelev  
5 Karl Deichgræber U 06.10 1917 8 Sebbelev søn Sebbelev  
6 Rasmus Madsen U 02.07 1902 23 Aaby/Skaarup sogn fodermester Sebbelev  
7 Rasmie Rasmussen U 21.06 1906 19 Stevning tjenestepige Sebbelev  
 
hus 1 Jørgen Jørgensen Bromand G 08.03 1867 58 Sebbelev husfader Sebbelev gaardejer 
24 2 Ellen Jespersen G 24.08 1867 58 Elstrup husmoder Sebbelev hans kone 
4 Anna Bromand U 15.06 1900 25 Sebbelev datter Sebbelev tjenestepige 
5 Jens Peter Nielsen U 08.01 1905 20 Knudemose/Rind fodermester Sebbelev  
6 Markus Markussen U 20.01 1909 16 Osbæk tjenestekarl Sebbelev tjenestekarl 
7 Jørgen Jørgensen Bromand EM 21.08 1840 85 Vesterkobbel/Kegn. aftægtsmand Sebbelev far til Jørgen J. Bromand 
 
hus 1 Hans Peter Hansen G 24.09 1865 60 Sønderborg husfader Sebbelev murer  
nr 23 2 Cathrine Margrete Franck G 05.05 1869 56 Sebbelev husmoder Sebbelev hans kone 
 
hus 1 Johannes Fogt G 30.11 1901 24 Sebbelev husfader Sebbelev gaardejer 
nr 22 2 Anne Marie Fogt G 06.11 1903 22 Sebbelev husmoder Sebbelev hans kone 
3 Cathrine Marie Fogt U 10.08 1922 3 Sebbelev datter Sebbelev  
4 Friderik Christian Kruse U 24.11 1906 21 Oksbøl tjenestekarl Sebbelev  
6 Cathrine Kristine Smidemand EK 13.09 1873 52 Almstedskov husmoder Sebbelev aftægtskone 
5 Marie Kirstine Vogt U 02.06 1852 73 Hundslev slægtning Sebbelev lever af formue 
7 Jørgen Fogt U 10.11 1903 22 Sebbelev tjenestekarl Sebbelev  
8 Sophie Hamann U 16.07 1908 17 Flensborg tjenestepige Sebbelev  
 
hus 1 Hans Lorenzen G 02.06 1898 27 Sønderby/Kegnæs husfader Sebbelev gaardejer 
nr 21 2 Ane Kirstine Lorenzen G 09.08 1903 22 Sebbelev husmoder Sebbelev hans kone 
3 Anna Helga Fangel Jensen U 28.08 1910 15 Ketting tjenestepige Sebbelev  
4 Jacob Hansen U 01.06 1906 19 Snurom tjenestekarl Sebbelev  
 
hus 1 Heinrich Brügmand G 25.03 1896 29 Sebbelev husfader Sebbelev gaardejer 
nr 20 2 Clara Christine Schmidt G 16.03 1895 30 Warinton/USA husmoder Sebbelev hans kone 
3 Marie Sophie Brügmand U 01.07 1918 7 Vollerup datter Sebbelev  
4 Johann Heinrich Brügmand U 20.11 1921 4 Sebbelev søn Sebbelev  
5 Hans Brügmand U 14.08 1923 2 Sebbelev søn Sebbelev  
6 Peter Brügmand U 16.05 1925 0 Sebbelev søn Sebbelev  
7 Anne Johanne Brügmand U 16.05 1925 0 Sebbelev datter Sebbelev  
8 Marie Kristine Jørgensen U 06.04 1907 18 Blæsborg tjenestepige Sebbelev  
9 Kathrine Marie Wehl U 02.07 1903 22 Guderup tjenestepige Sebbelev  
10 Hengo Brackstedt U 30.08 1902 23 Kiel/Tyskland tjenestekarl Sebbelev  
11 Kristian Ernst Andersen U 19.05 1895 30 Haslev/Sorø kontrolassistent Sebbelev  
 
hus 1 Frederik Jensen Gilling G 23.12 1897 28 Torsø/Nykøbing husfader Sebbelev murer 
2 Marie Christine Frederiksen G 07.10 1899 26 Fæstedmark/Ribe husmoder Sebbelev hans kone 
3 Harry Jensen Gilling U 24.06 1924 1 Sebbelev søn Sebbelev  
 
nus 1 Jørgen Peter Christiansen G 21.06 1896 29 Sebbelev husfader Sebbelev gaardejer 
2 Christine Christiansen G 02.07 1896 29 Sønderby/Kegnæs husmoder Sebbelev hans kone 
3 Andreas Hansen Christensen U 18.01 1920 5 Sebbelev søn Sebbelev  
4 Anni Christine Christensen U 09.05 1924 1 Sebbelev datter Sebbelev  
5 Mads Madsen U 18.09 1907 18 Sebbelev tjenestekarl Sebbelev  
6 Anne Marie Clausen U 17.03 1908 17 Elstrup tjenestepige Sebbelev  
 
hus 1 Christian Jørgensen Skov G 09.03 1865 60 Bovrup husfader Sebbelev murer 
nr 17 2 Mette Cathrine Fogt G 05.06 1868 57 Hundslev husmoder Sebbelev hans kone 
3 Marie Skov U 06.11 1896 29 Sebbelev datter Sebbelev  
 
hus 1 Hans Jensen G 22.12 1888 37 Broager husfader Sebbelev smedemester 
nr 20 2 Botille Jensen G 17.07 1877 48 Varnæs husmoder Sebbelev hans kone 
3 Marie C. Jensen U 30.07 1914 11 Sebbelev datter Sebbelev  
4 Peter Preuse U 25.06 1912 12 Sønderborg tjenestedreng Sønderborg  
 
hus 1 Rasmus Hendrik Jensen G 29.05 1857 68 Broager husfader Sebbelev smed 
nr 19 2 Marie C. Jensen G 23.05 1857 68 Smøl husmoder Sebbelev hans kone 
 
hus 1 Andreas Jørgensen Grau G 20.01 1891 34 Sebbelev husfader Sebbelev landmand 
nr 18 2 Cathrine Jørgensen G 27.05 1891 34 Dyndved husmoder Sebbelev hustru 
3 Meta Marie Grau U 05.02 1920 5 Sebbelev datter Sebbelev  
4 Margrethe Hansine Grau U 21.07 1921 4 Sebbelev datter Sebbelev  
5 Marie Sophie Jepsen Hammeleff U 27.08 1908 17 Dybbøl tjenestepige Sebbelev  
6 Hans Mortensen U 14.07 1907 18 Graasten tjenestekarl Sebbelev  
7 Christian Andresen Grau U 23.10 1863 62 Sebbelev medhjælper Sebbelev  
 
hus 1 Jørgen Andresen Grau G 17.09 1861 64 Sebbelev husfader Sebbelev aftægtsmand 
nr 18 2 Mette Marie Blom G 06.05 1858 67 Sebbelev husmoder Sebbelev aftægtskone 
 
hus 1 Jørgen Jørgensen G 27.01 1898 27 Sebbelev husfader Sebbelev gaardejer 
nr 32 2 Anna Louise Jørgensen G 16.12 1900 25 Vollerup husmoder Vollerup hans kone 
3 Caroline Jørgensen U 15.09 1920 5 Sebbelev datter Sebbelev  
7 Chr. Jørgensen G 15.08 1862 64 Sebbelev husfader Sebbelev aftægtsmand 
hus  
nr 29 1 Kirstine Marie Fogt U 21.09 1864 61 Bjørnkobbelmølle/Keg husholderske Sebbelev forhv. husholderske 
 
hus 1 Hans Hansen Kaad G 01.06 1871 54 Lambjerg husfader Sebbelev lærer 
nr 18 2 Anna Cathrine Otzen G 07.04 1870 55 Brandsbøl husmoder Sebbelev hans kone 
 
hus 1 Jacob Johansen G 12.10 1874 53 Køhling/Grøngrøft husfader Sebbelev arbejder 
nr 1 2 Christine Marie Fogt G 04.09 1876 49 Hundslev husmoder Sebbelev hans kone 
 
hus 1 Jørgen Brock G 16.08 1892 33 Lille Mommark husfader Sebbelev landmand 
nr 2 2 Cathrine Brock G 08.08 1897 27 Asserballeskov husmoder Sebbelev hans kone 
3 Anna Brock U 07.10 1919 6 Asserballeskov datter Sebbelev  
4 Sophie Clausen U 24.04 1911 14 Ketting husassistent Sebbelev  
5 Hans Peter Nielsen U 15.01 1874 51 Vollerup tjenestekarl Sebbelev  
 
hus 1 Christian Carlsen G 11.03 1876 49 Ketting husfader Sebbelev landmand 
nr 3 2 Mette Marie Carlsen G 01.03 1876 49 Svenstrup husmoder Sebbelev hans kone 
 
hus 1 Christian Carlsen G 27.08 1840 85 Ketting husfader Sebbelev aftægtsmand 
nr 4 2 Marie Mathilde Hansen G 03.06 1856 69 Ærø husmoder Sebbelev aftægtskone 
 
hus 1 Jørgen Christian Thomsen G 31.10 1898 23 Sundsmark husfader Sebbelev landmand 
nr 5 2 Kathrine Grau G 10.08 1897 24 Sebbelev husmoder Sebbelev hans kone 
3 Andreas Thomsen U 17.02 1921 4 Ketting søn Sebbelev  
4 Chresten Thomsen U 24.05 1923 2 Ketting søn Sebbelev  
5 Marie Grau U 18.07 1913 12 Mintebjerg slægtning Sebbelev  
6 Hans Petersen U 21.09 1907 18 Egen tjenestekarl Guderup  
7 Mette Bierbaum U 29.07 1908 17 Dybbøl tjenestepige Dybbøl  
 
hus 1 Andreas Thomsen G 03.03 1863 62 Ulkebøl husfader Sebbelev aftægtsmand 
nr 6 2 Anne Marie Jørgensen G 21.03 1864 61 Sebbelev husmoder Sebbelev aftægtskone 
 
hus 1 Kirstine Rasmine Rasmussen EK 23.02 1862 63 Svanninge/Svendb. husmoder Sebbelev gaardejer 
nr 28 2 Christian Schmidt U 11.03 1898 27 Ketting søn Sebbelev tjenestekarl 
3 Jacob Christian Schmidt U 15.10 1887 38 Ketting husfader Augustenborg slægtning landbrug 
4 Ernestine Johanne Jensen U 16.01 1895 30 Sottrup husmoder Augustenborg hans kone  
5 Christian Schmidt U 19.05 1919 6 Ketting søn Augustenborg  
6 Ernestine Rasmine Schmidt U 07.06 1922 3 Augustenborg datter Augustenborg  
 
hus Matz Christian Bruhn G 12.03 1896 29 Ketting husfader Sebbelev landmand 
nr 29 Anne Cathrine Bruhn G 04.09 1895 30 Sjellerup husmoder Sebbelev hans kone 
Christian Bruhn U 04.07 1920 5 Ketting søn Sebbelev  
Matz Claus Bruhn U 23.08 1921 4 Ketting søn Sebbelev  
Anne Marie Bruhn U 02.05 1925 0 Ketting datter Sebbelev  
Robert Alfred Sopart U 20.01 1910 15 Sønderborg tjenestekarl Sebbelev  
Hans Christian Jepsen U 02.07 1911 14 Ullerup tjenestekarl Broager  
Gretchen Heidtmann U 21.08 1910 15 Ulkebøl tjenestepige Sebbelev  
 
hus 1 Anne Cathrine Jacobsen EK 27.08 1866 59 Skovby/Lysabild husmoder Sebbelev aftægtskone 
nr 30 2 Christine Lorenzen U 25.09 1889 36 Ketting slægtning Sebbelev pensionær 
 
hus 1 Christian Thomsen G 16.01 1870 55 Egetofte/Hørup husfader Sebbelev huslagter og tækker 
nr 31 2 Anne Dorothea Sophie Clausen G 22.03 1869 56 Neder Tandslet husmoder Sebbelev hans kone 
 
1 Jørgen Fogt U 10.11 1903 22 Sebbelev tjenestekarl Sebbelev  
2 Sophie Hamann U 16.07 1908 17 Flensborg tjenestepige Sebbelev  
 
hus 1 Jørgen Madsen G 05.11 1876 49 Skovbyballe husfader Sebbelev gaardejer 
nr 32 2 Marie Christine Blom G 01.08 1880 45 Sebbelev husmoder Sebbelev hans kone 
3 Jørgen Madsen U 20.09 1908 17 Sebbelev søn Sebbelev tjenestekarl 
4 Frederikke Frost U 29.05 1885 40 Asserballe tjenestepige Sebbelev  
 
hus 1 Hansine Christine Madsen U 17.10 1895 30 Skodborgskov husmoder Sebbelev arbejder landbrug 
nr 33 2 Hans Madsen U 14.05 1921 4 Sebbelev søn Sebbelev  
3 Jørgen Madsen U 19.09 1924 1 Hundslev/Kølstrup s. søn Sebbelev  
 
hus 1 Peter Jørgensen Blom G 04.10 1850 75 Sebbelev husfader Sebbelev aftægtsmand fhv. gaardejer 
nr 34 2 Anne Marie Grau G 20.05 1857 68 Sebbelev husmoder Sebbelev hans kone 
 
hus 1 Hans Jørgensen Jensen G 29.05 1881 44 Hjortholm husfader Sebbelev snedkermester 
nr 35 2 Anne Hedvig Nissen G 26.09 1881 44 Høruphav husmoder Sebbelev hans kone 
3 Jørgen Nielsen U 04.11 1898 27 Bommerlund/Flensb. snedkersvend Sebbelev  
 
hus 1 Iver Hansen G 13.02 1875 50 Pøl husfader Sebbelev husmand 
nr 36 2 Anne Marie Berg G 28.02 1872 53 Taarup husmoder Sebbelev hans kone 
3 Ellen Hansen U 02.06 1911 14 Sebbelev datter Sebbelev tjenestepige 
4 Marie Hansen U 14.08 1907 18 Sebbelev datter Sebbelev  
5 Christen Hansen U 08.09 1898 27 Ertebjerg søn Sebbelev arbejder 
 
hus 1 Hans J. Bonde G 24.08 1901 24 Almsted husfader Sebbelev arbejder i kornfirma 
nr 37 2 Anna Cathrine Bonde G 26.12 1900 25 Ertebjerg husmoder Sebbelev hans kone 
3 Ellen Christine Bonde U 07.02 1922 3 Sebbelev datter Sebbelev  
 
FT 1925 Sebbelevmark  
hus 1 Christian Skovmand G 14.09 1883 32 Sebbelevmark husfader Sebbelevmark gaardejer 
nr 15 2 Minna Christine Matzen G 24.11 1889 36 Havretoft husmoder Sebbelevmark hans kone 
3 Christian Skovmand U 15.07 1910 15 Sebbelevmark søn Sebbelevmark  
4 Heinrich Skovmand U 11.03 1912 13 Sebbelevmark søn Sebbelevmark  
5 Marie Skovmand U 28.06 1914 11 Sebbelevmark datter Sebbelevmark  
6 Christine Skovmand U 27.10 1920 5 Sebbelevmark datter Sebbelevmark  
7 Tagerda Kammann U 13.07 1906 19 Augustenborg tjenestepige Sebbelevmark  
 
hus 1 Andreas Hansen Christiansen EM 16.08 1843 82 Lysabildskov husfader Sebbelevmark aftægtsmand 
nr 16 2 Christine Kaad U 31.10 1872 53 Lambjerg husholderske Sebbelevmark  
 
hus 1 Søren Nielsen Frederiksen G 06.07 1888 37 Nordborg husfader Sebbelevmark arbejder ved savværk 
nr 17 2 Anna Christine Grøn G 31.01 1893 32 Kallehus husmoder Sebbelevmark hans kone 
3 Christian Grøn Frederiksen U 30.07 1918 7 Sebbelevmark søn Sebbelevmark  
4 Hans Frederiksen U 15.06 1922 3 Sebbelevmark søn Sebbelevmark  

 
Web Design © Claus - Drives og administreres af Egen sogns lokalhistoriske forening